FİKİR MARATONU
Fikir Maratonu
Twitter’da DASİFED
Bizi Takip Edin
    Facebook Icon       Twitter Icon       Twitter Icon
Galeriler
TR
TR
Money Aidat Borcu Sorgulama
Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar
Üst Kuruluş
Üst Kuruluş
DASİFED, PAYAS BELEDİYE BAŞKAN' I SN. BEKİR ALTAN'I ZİYARET ETTİ

DASİFED Başkanı Faruk Ekinci, ARİAD Başkanı ve aynı zamanda DASİFED Başkan Yardımcısı Adnan Ağır ve Genel Sekreter M.Fatin Bereketoğlu, Payas Belediye Başkanı Sn. Bekir Altan’ ı Sokullu Mehmet Paşa Külliyesindeki çalışma ofisinde ziyaret ettiler.

Sohbet ortamında geçen ziyarette, Sn. Bekir Altan, Belediye olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler vererek, hep bir elden gece gündüz demeden çalıştıklarını ifade etti ‘’ çünkü bu ülkenin çalışana ihtiyacı var ama doğru ve mantıklı çalışana’’ dedi.

Daha sonra Sn. Ekinci, hayata geçmesi için bir çok görüşme ve toplantılar yaptıkları Hassa Özel Ekonomik Bölge Projesi (HÖEBP) konusuna  değinerek, Hassa’ da Mersin ve Adana’ yı da dahil ederek  80 bin dönümlük alanın 30 bin dönümüne yapılması planlanan ‘’Hassa Serbest Ekonomi Bölgesi’’ konusunda  el birliği ile hareket edilmesi gerektiğini ve bunun için’’ Hatay Çözüm Platformu’’ oluşturulması gerektiğini dile getirdi.

Ayrıca, Sektörel Kümelenme konusuna da değinen Sn. Ekinci, Kümelenme ile ilgili bir çok toplantı ve ziyaret gerçekleştirdiklerini belirterek ‘’ bu konuda DOĞAKA olsun, Mobilya Sektörü, Belediyeler, Ticaret Sanayi Odaları olsun hepsinden çok mutlu ayrıldık, bu konuda herkes destek olmaya hazır ve herkes çalışmalara başladı diyerek ‘’ Artık devir  şirketler arası rekabet devri değil, kümeler arası rekabet devridir’’ ifadelerine yer verdi.