FİKİR MARATONU
Fikir Maratonu
Twitter’da DASİFED
Bizi Takip Edin
    Facebook Icon       Twitter Icon       Twitter Icon
Galeriler
TR
TR
Money Aidat Borcu Sorgulama
Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar
Üst Kuruluş
Üst Kuruluş
DASİFED'İN DENİZ TİCARET ODASI ZİYARETİ

DASİFED Başkanı Faruk Ekinci, ARİAD Başkanı ve aynı zamanda DASİFED Başkan Yardımcısı Adnan Ağır ve Genel Sekreter M.Fatin Bereketoğlu, İskenderun Deniz Ticaret Odası Başkanı Sn. Kemal Kutlu'yu ziyaret ettiler.

Sohbet ortamında geçen ziyarette, Madenli veya Konacık'ta yapılması düşünülen Dalış Merkezi konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Ayrıca Sn. Ekinci özellikle son zamanlarda dikkatle üzerinde durdukları ve bir an önce hayata geçmesi için çalışmalar ve görüşmeler yaptıkları Hassa Özel Ekonomik Bölge Projesi (HÖEBP) konusuna da değinerek; HÖEBP’sinin çok uzun soluklu bir proje olduğunu, yatırımının başlangıcından tamamlanıncaya kadar olan sürede bölge ekonomisine, istihdamına katkısını gün ve gün göreceğimizi, Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Osmaniye vilayetlerini sınırları içine alan Uzak Doğu’daki benzerleri gibi dev bir proje olacağını, Hassa- Dörtyol arasında açılacak karayolu ve demiryolu tünelleri ile İskenderun’dan Akdeniz ve Atlas Okyanusu ülkelerine, Samsun’a ulaşan karayolu ile Karadeniz ülkelerine , İpek yolu ile Kafkaslar, Orta Asya, Uzak Doğu ve Japonya dahil bütün dünya pazarlarına ulaşan dünyanın göz bebeği bir proje olacağı ifadelerine yer verdi.

Daha sonra Sn. Ekinci, 15,16 Kasım 2019 tarihlerinde Türkiye ekonomisinin lokomotifi KOBİ'lerimizin gücüne güç katmak, yaşam döngülerini sürdürülebilir kılmak için Antakya' da DASİFED ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Visa ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğinde, 27 bankanın desteği ile hayata geçen "İşimi Yönetebiliyorum" Projesi hakkında Sn. Kutlu' ya bilgiler vererek, kendisini ve Deniz Ticaret Odası Üyelerini bu eğitim programına davet etti.