FİKİR MARATONU
Fikir Maratonu
Twitter’da DASİFED
Bizi Takip Edin
    Facebook Icon       Twitter Icon       Twitter Icon
Galeriler
TR
TR
Money Aidat Borcu Sorgulama
Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar
Üst Kuruluş
Üst Kuruluş
Başkan

FARUK EKİNCİ

 

Adana Ceyhan'da 1949 yılında doğan Faruk Ekinci, ilk, orta ve lise eğitimini Ceyhan ve Adana’da tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Ekinci, iş hayatına 1972 yılında Karabük'te haddehane müdürü olarak başladı. 1983 yılında Ekinciler Demir ve Çelik San. A.Ş’de genel müdürlük yapan Ekinci, sonrasında görevine aynı şirkette yatırım ve planlama koordinatörü olarak devam etti.

1986 yılında New York’ta Ekco Ind. Inc. şirketinde genel müdürlük de yapan Ekinci, 1991 yılında Türkiye’ye döndükten sonra Ekinciler Holding yönetim kurulu başkanı oldu. Halen Ekinciler Holding A.Ş.’de Yönetim Kurulu Eş Başkanı olarak çalışmalarına devam eden Ekinci, 2015-2018 yıllarında Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DASİFED) yönetim kurulu başkan vekillliği ile aynı dönemlerde Türk Girişim ve İş Dünyası Konfedederayonu (TÜRKONFED) yönetim kurulu üyeliği görevlerinde de bulundu.

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etütler Vakfı (TESEV) gibi sivil toplum kuruluşlarına üye olan Ekinci, 2018 yılında DASİFED'in Yönetim Kurulu Başkanı olarak sorumluluk üstlendi. Ekinci, 2018-2021 dönemi TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaya devam ediyor.